Velikonoční dekorace

publikováno 28.03.2022 |

Za chvíli tu máme Velikonoce a připomínají nám to nejen výlohy obchodů, které se rázem proměnily v jarní přehlídky, ale také plné pulty jarních a velikonočních dekorací v obchodech. Kdybychom však měli kupovat vše, co se nám líbí, obsah peněženky by nám na to asi nestačil. Poradíme Vám, jak si jednoduše, rychle a levně vyrobit velikonoční výzdobu, kterou zvládnete s dětmi nebo sami. Stačí vyrazit například do lesa a zbytek dokoupíte v papírnictví.

Zkuste letos ozdobit vajíčka
trochu jinak


Vajíčka zdobená scrapbook

POTŘEBY: polystyrenová vajíčka, barevný papír, kreativní děrovačku, špendlíky

Byli jste v papírnictví a viděli tam polystyrenová vajíčka a říkali si, jakou technikou by se asi dala taková vajíčka nazdobit? Znáte například techniku scrapbook? Pořiďte si malou kreativní děrovačku nebo raznici, která děruje různé jarní tvary, barevný papír, lepidlo a ozdobné špendlíky nebo nalepovací perličky a můžete se do toho pustit. Výsledek vás totiž ohromí.
blog-velikonoce_dekorace-image01.jpg
Nejprve si vyberte barevnou kombinaci, která se vám líbí a začněte děrovat tvary do barevného papíru. Až si připravíte požadované množství, můžete lepit tvary (např. kytičky) na vajíčko. Můžete je i vrstvit a tím získat ještě hezčí 3D efekt. Podle velikosti vajíčka pak můžete buď použít k přichycení ozdobný špendlík nebo jen nalepovací perličku, která výsledný dojem zjemní. Tento postup můžete zvolit i na vyfouklé klasické vajíčko, tady však nebudete kytičku přichycovat špendlíkem, ale za použití lepidla vytvoříte též netradiční, avšak velmi hezké vajíčko i pro koledníky nebo nasadíte na špejli a využijete jako velikonoční zápich do truhlíku či květináče. A pokud jej chcete ještě více ozdobit, můžete jej převázat například ozdobnou krajkou.

Kreslená vajíčka

POTŘEBY: vajíčka, akrylové fixy POSCA

Máte doma malé děti, které se rády zapojují do zdobení vajíček? Tato technika je jednoduchá, bezpečná a děti bude bavit. Stačí pouze fantazie, a té se meze nekladou. Pro kreslená vajíčka budete potřebovat akrylové popisovače např. Posca, které lze použít na jakýkoliv povrch a patří mezi nejoblíbenější akrylové fixy vůbec. Pro dosažení vysoké sytosti barev doporučujeme kreslení na bílá vajíčka.

blog-velikonoce_dekorace-image02.jpg


Velikonoční klasika

POTŘEBY: obarvená studená vajíčka, vosk / voskovky, svíčku / kahan, tužku, špendlík, lžíce

Jste zastánci tradic a neradi zkoušíte nové věci? Tento návod je pro Vás. Jen pozor, ať se nespálíte.
Na lžíci si dáme 3 díly voskovky, 1 až 2 díly vosku a rozehřejeme. Pokud se směs na vajíčku moc roztéká, přidejte voskovku a pokud nejde natírat, přidejte vosk. Na tužku připevněte špendlík, který budete do směsi namáčet a kreslit svůj vzorek.

blog-velikonoce_dekorace-image03.jpg

Autor: Veronika a VERY