Slavíte Valentýna? Máme pro vás několik tipů na dárky

publikováno 12.02.2022 | čtení na 20 minut

14. února je svátek sv. Valentýna, svátek zamilovaných na celém světě. Nepřišel k nám z Ameriky, jak se spousta lidí mylně domnívá. Původem je z Říma a říká se, že jej nejvíce proslavil kněz Valentin, který tajně oddával mladé páry, protože se za vlády římského vládce Claudiuse II. sňatky, např. vojáků, zakazovaly. Když se na to přišlo, Valentin byl zatčen a 14. února popraven. Od té doby se na jeho počest slaví svátek sv. Valentina. A jak oslavit Valentýna dnes?

blog-valentyn-image01.jpg

Květina, jako romantický symbol

K vyjádření lásky a náklonosti květiny patří. Tou nejromantičtější je bezesporu růže. Ženy růže prostě milují a s touto květinou nikdy nešlápnete vedle. Valentýnská nabídka v květinářství na vás volá už od začátku února a připomíná, že nesmíte své lásce nějakou hezkou kytičku nechat uvázat. Velmi praktické a v poslední době velmi žádané jsou tzv. flowerboxy, tedy květiny v praktickém boxíku, který nezabere moc místa, vypadá moderně a romanticky, většinou bývají i ve tvaru srdce a potěší snad každou ženu. Flower box pak můžete nechat dozdobit i nějakými cukrovinkami v podobě macronek či jiných oblíbených sladkostí, které má vaše polovička ráda. Pak už jen nějaký zamilovaný vzkaz, který však, pokud budete květiny předávat osobně, není nutný.
Když jsem tu zmínila osobní předání, musím ještě připomenout, že jednou ze služeb květinářství, je také rozvoz květin, kdy kurýr, pokud chcete partnerku překvapit nebo prostě nemáte možnost květiny osobně předat, doveze valentýnské květiny až domů. Tady je dobré nechat u květin nějaký romantický vzkaz nebo tzv. Valentýnku. Přece jen, nikdo nechce poslat květiny „naslepo“ a být si stoprocentně jistý, že obdarovaná ví, od koho jsou. Takže určitě nezapomeňte uvést, od koho květiny jsou.

blog-valentyn-image02.jpg

Romantická večeře

Nejen květinářství, ale i restaurace mívají v tento den plno hostů. A jak je známo, láska prochází hlavně žaludkem, tak pokud nevíte, čím udělat radost, vezměte svého partnera či partnerku na pořádnou večeři ve dvou. Podnik volte samozřejmě dle vlastních zkušeností a dobrých referencí. Tady se totiž moc nevyplatí riskovat, aby z romantické večeře nebylo nakonec fiasko.
Na Valentýna mívají restaurace většinou speciální valentýnské menu, kdy některá jídla podávají na společném talíři, jindy zase volí speciální nabídku pro něj a pro ni. Sladké dezerty samozřejmě nesmí chybět, a i ty jsou většinou speciální valentýnské.
Na večeři však ale vůbec nemusíte jen do restaurací. Večeři můžete připravit sami. Zároveň tomu druhému připravíte milé překvapení. Zvolte menu, které váš partner miluje nebo o kterém víte, že jej zvládnete připravit sami.
Důležité je, abyste se tento den vyhnuli konfliktům a rozhodně neřešte žádné problémy. Je to příležitost, kdy se můžete pověnovat jeden druhému. A konverzace při dobrém jídle k tomu přece jen vybízí. Nezapomeňte určitě i na nějaký oblíbený drink, víno, či cokoliv o čem víte, že má vaše partnerka či partner rád. Takto připravenou večeři s láskou ocení snad každý. Ženy zejména. Pokud na ně bude čekat uvařená večeře od vás, myslím, že vám nic nevytkne.

blog-valentyn-image03.jpg

Velkolepý nebo drobný dárek pro radost?

Asi vás ani nepřekvapí, když napíšu, že na Valentýna je spousta žen požádána o ruku, a tedy se spousta párů zasnoubí. Muži se snaží být v tomto kroku čím dál originálnější. K zásnubám zajisté patří ten hlavní důležitý symbol, zásnubní prsten, ale také samotný akt, kterým dá muž jasně najevo, že je přesvědčen a připraven, stát se jejím mužem po zbytek života, a to samé čeká od partnerky. Z historek pak vím, že např. prsten byl na dně šampaňského, kterým si pár připíjel, byl vložen do dezertu, na kterém si partnerka pochutnávala po večeři, nebo po dopití oblíbené kávy se na dně hrníčku objevil vzkaz „vezmeš si mě“?
Být originální je super, ale ne za každou cenu. Popřemýšlejte a promyslete tento krok velmi důsledně. Dobré je správné načasování a nápad. Svoji partnerku jistě dobře znáte, takže dokážete odhadnout, zda-li vaši originalitu ocení nebo dáte raději přednost klasickému požádání o ruku.
Žádost o ruku je skutečně velký krok. Co takhle zůstat zatím jen zamilovaní a užívat si jeden druhého? Třeba ještě nejste zralí na manželství? Znáte se chvíli, a přece jen chcete Valentýna oslavit? Můžete zvolit jiný dárek, než jen zásnubní prsten nebo šperk. V nabídce je spousta vtipných, ale i praktických dárků pro zamilované. Růžné partnerské hrnečky, lžičky se vzkazem, konverzační hry, oblečení… Je toho tolik, co můžete pořídit. Ale mám jednu radu. Volte tak, aby dárek udělal vašemu partnerovi radost, byl skutečně praktický a váš partner jej používal.

Autor: Veronika

Vyberte si pomocníky pro Valentýnskou snídani


RECEPT PRO VÁS

Valentýnský nepečený cheesecake

blog-valentyn-image04.jpg

Na korpus potřebujeme:

  • 200 g máslových sušenek
  • 3 PL kakaa
  • 100 g másla

Na bílou hmotu potřebujeme:

  • 500 g měkkého tučného tvarohu
  • 500 g mascarpone
  • 250 ml 33% šlehačky
  • 300 g bílé čokolády

Na vršek dortu potřebujeme:

  • 350 g mražených malin
  • 1 červená želatina v prášku
  • 0,5 dcl malinového sirupu

Sušenky rozemeleme v mixéru s kakaem a ohřátým máslem. Směs natlačíme do formy vystlané pečícím papírem. Dáme zatuhnout do lednice.
V rendlíku si v šlehačce rozpustíme čokoládu. Mezitím v mixéru našleháme tvarohy a mascarpone. Přidáme šlehačku s čokoládou a šleháme, aby se nám vytvořila hladká směs. Tu pak nalijeme do formy, uhladíme a vrátíme chladit do lednice.
Želatinu připravíme podle návodu na sáčku – zpravidla se nechává vždy mírně vychladit. Maliny rozložíme na vrch dortu a postupně přeléváme želatinou.

Necháme pořádně vychladit – alespoň 2 hodiny – a podáváme. Dobrou chuť.