Jarní úklid v kanceláři i domácnosti

publikováno 11.03.2022 | čtení na 15 minut

Jaro už je cítit ve vzduchu. Postupně začínáme měnit šatník a vnášíme do života nové barvy, lesk a energii. Přivítejte jaro v čistém a uklizeném prostředí. Dáme vám několik tipů, jak toho docílit rychle, jednoduše a zkrátka efektivně.

Velký úklid kanceláří nebo generální úklid doma?

Nejprve je potřeba rozlišit, jestli se chystáte na úklid komerčních či jiných pracovních prostor nebo na úklid vaší domácnosti a to z toho důvodu, abyste zvolili ty správné objemy čisticích prostředků, které budou pro tyto účely nejlepší.
Pro větší prostory určitě volte čisticí prostředky v barelech, většinou bývají v objemu 5 litrů. Vydrží vám déle a ušetříte značnou částku, než kdybyste kupovali ten samý o objemu 1 litru. Další plus je určitě ekologické balení, kdy pro výrobu není spotřebováno tolik plastů.
Nemusíte se bát, že nabídka pro menší nebo naopak větší prostory bude nějak omezena. Naopak. Výrobci čistících prostředků se snaží neustále rozšiřovat sortiment i pro toho nejnáročnějšího zákazníka. Nabídka vůní, ale také vlastností, které čisticí prostředky musí splňovat, aby dobře a šetrně zvládly vyčistit i ty nejmodernější povrchy, je velmi široká.

blog-uklid-image02.jpg

Čištění podlah

Podlahy můžete čistit buď ručně nebo strojově. Popřemýšlejte, jestli je váš typ podlahy spíše náchylnější a vyžaduje speciální péči nebo si vystačíte s univerzálním přípravkem. Dnes máme totiž několik druhů podlah, jako například dlažby, laminát, PVC, marmoleum, kámen, mramor nebo dřevěnou podlahu, kdy je skutečně lepší zvolit přípravek určený pro tento typ. Pro povrchy jako jsou dlažba, mramor apod., které vyžadují lesk, můžete zvolit například Čistič LAVON na podlahy a povrchy s leskem, pro více zatížené dřevěné podlahy, které potřebují hloubkové ošetření s mikrovosky zase čistič na dřevěné podlahy.
 

Sanita a hygiena uklizená rychle a bez bakterií

Pokud chcete urychlit úklid a vyčistit veškeré omyvatelné sanitární plochy, kliky, baterie, vypínače, které jsou odolné alkoholu, doporučujeme vám použít bezoplachové prostředky, které příliš nepění, voní a zaručí rychlý a účinný efekt.
Povrchy vyžadující speciální péči a s důrazem na odolnost vůči bakteriím a virům, například v nemocnicích, čekárnách, v kuchyních, dětských hernách a všude tam, kde se denně vystřídá spousta lidí a je potřeba tyto plochy mít hygienické a čisté, můžete čistit dezinfekcí.

blog-uklid-image01.jpg
Pomocníci pro úklid

Úklid bez speciálních utěrek z mikrovlákna, elektrického nebo parního mopu, speciálních houbiček a parních čističů si už téměř nikdo z nás nedovede představit. A ten kdo ano, moc dobře ví, že to bez nich je a byla skutečně velká dřina, u které se člověk dost zapotí. Pokud tedy máte možnost, tyto pomocníky si k úklidu vždy přizvěte.

Tvrdí se, že čisté a uklizené prostředí je jedním z klíčů k úspěchu. Proto nikdy nenechejte úklid se vymknout kontrole a raději se mu zavčas pověnujte. Stačí přece rychle, ale efektivně. Ten efekt totiž bude mít ve výsledku několikanásobný.

Autor: Veronika