Advent

publikováno 26.11.2021 | čtení na 20 minut

Období 4 neděl před Vánocemi, období, kdy se zejména malé děti začínají těšit na Ježíška. Obchody v tuto chvíli už dýchají vánoční atmosférou a výlohy i regály se plní vánočním zbožím a dekoracemi. Snad všechny ženy řeší, jestli už mají domácnosti dostatečně uklizené, aby si i ony mohly své domovy začít zdobit a pozvat tak Vánoce i k sobě domů. V kuchyni se v tuto dobu začíná péct první vánoční cukroví, většinou v podobě perníčků, aby při návštěvě Mikuláše s čertem bylo co nabídnout. S pečením a zdobením cukroví mohou pomoci děti, které toto nesmírně baví.
 

publikováno 19.11.2021 | čtení na 20 minut

Pro někoho možná téma, které neřeší, pro někoho velmi zásadní, zejména pro následné tělesné i psychické fungování. Psát dnes budu o kvalitním spánku a jak zařídit, aby skutečně kvalitní byl. Existuje spousta pravidel a rad, kterými, když se budete řídit, docílíte pohodového spánku, po kterém se budete cítit svěží a plní energie do dalšího dne. Tady pár typů, čeho se vyvarovat a co naopak podpořit:

Tipy na vánoční dárky

publikováno 12.11.2021 | čtení na 30 minut

Pokud nepatříte mezi nadšence předvánoční nákupní horečky a vymýšlení a pořizování dárků „narychlo“, jistě oceníte i vy malou inspiraci, jaký správný dárek pořídit svým nejbližším. Určitě to není o penězích a kdo dá víc. Snad to nejdůležitější je, se s výběrem dárku trefit.

publikováno 05.11.2021 | čtení na 15 minut

Už jste ze zahrádky před domem schovali trampolínu před větrem a zimou? Houpačky a prolézačky, bazény a venkovní sportoviště zejí též prázdnotou, ale je toho stále tolik, co můžete jako rodina společně prožít, ačkoliv venkovní teploty mírně klesají.

publikováno 29.10.2021 | čtení na 15 minut

Konec října a začátek listopadu je čas, kdy už máme vše ze zahrad a polí sklizeno, úrodu máme uskladněnou a začíná období, kdy se brzo stmívá, večery jsou dlouhé a přímo vybízejí k různým rozjímáním.

publikováno 22.10.2021 | čtení na 20 minut

Podzim…období chřipek a nachlazení. Venku se už ranní teplota dostala na nulu. Plavky jsme uložili hluboko do skříně a vytáhli jsme bundy a kabáty. S podzimem a změnami počasí přichází i nachlazení a nemoci. Máme pro Vás pár tipů, jak posilnit imunitu, popřípadě zabránit již rozjetému viru.