Hubnutí do plavek

publikováno 19.04.2022 | čtení na 15 minut

Možná máte doma venkovní bazén a tak určitě odpočítáváte dny, kdy bude sluníčko hřát natolik, abyste si vyšli jen tak v plavkách ven a mohli si zaplavat první tempa. Třeba svůj bazén nemáte, ale těšíte se, až se objeví zpráva, že je místní koupaliště otevřené. Ale co když Vás brzdí sebevědomí? Co když Vám přecejen po Vánocích zůstaly nějaké kilogramy navíc a vy se jich i přes cvičení nemůžete jen tak zbavit? Nevěště hlavu, ještě je čas!

publikováno 28.03.2022 |

Za chvíli tu máme Velikonoce a připomínají nám to nejen výlohy obchodů, které se rázem proměnily v jarní přehlídky, ale také plné pulty jarních a velikonočních dekorací v obchodech. Kdybychom však měli kupovat vše, co se nám líbí, obsah peněženky by nám na to asi nestačil. Poradíme Vám, jak si jednoduše, rychle a levně vyrobit velikonoční výzdobu, kterou zvládnete s dětmi nebo sami. Stačí vyrazit například do lesa a zbytek dokoupíte v papírnictví.

publikováno 11.03.2022 | čtení na 15 minut

Jaro už je cítit ve vzduchu. Postupně začínáme měnit šatník a vnášíme do života nové barvy, lesk a energii. Přivítejte jaro v čistém a uklizeném prostředí. Dáme vám několik tipů, jak toho docílit rychle, jednoduše a zkrátka efektivně.

publikováno 04.03.2022 | čtení na 15 minut

Někdo slaví Valentýna, někdo zase MDŽ. Tak to alespoň říká mnoho českých žen, které tento den vnímají různě. Rozdíl mezi těmito dvěma svátky je však podstatný. Valentýn je svátek zamilovaných, MDŽ je svátek na oslavu všech žen a jejich rovnoprávnosti a slavíme ho už přes 100 let. V obou případech je však tento den provoněný květinami a ve vzduchu je cítit láska a úcta k ženám.

publikováno 18.02.2022 | čtení na 15 minut

Když se řekne slovo archivace, mnoho z nás si představí možná nudné, ale zato nutné zakládání důležitých dokumentů do různých pořadačů, archivačních krabic a následné uložení na místo, kde nebudou překážet, ale také kde budou přehledně kdykoliv k dispozici. Než se tedy pustíte do archivace, je dobré si promyslet, kam a do čeho budete tyto dokumenty ukládat. Povím vám pár rad, jak vybrat to nejlepší pro vás.

publikováno 12.02.2022 | čtení na 20 minut

14. února je svátek sv. Valentýna, svátek zamilovaných na celém světě. Nepřišel k nám z Ameriky, jak se spousta lidí mylně domnívá. Původem je z Říma a říká se, že jej nejvíce proslavil kněz Valentin, který tajně oddával mladé páry, protože se za vlády římského vládce Claudiuse II. sňatky, např. vojáků, zakazovaly. Když se na to přišlo, Valentin byl zatčen a 14. února popraven. Od té doby se na jeho počest slaví svátek sv. Valentina. A jak oslavit Valentýna dnes?